Відгуки

Даниїл
Архієпископ Української Православної Церкви США

Назва церковної крамниці “Риза” говорить сама за себе. Ïï легко знайти. Відразу зрозуміло, що в ній можна придбати. Про неї чули i знають у всьому світі, навіть тут, далеко у діаспорі, у Сполучених Штатах Америки.

Живучи далеко від дому за океаном, українці шукають та горнуться до свого рідного: рідної церкви, рідної мови та рідної вишиванки. Як архієрей Церкви Христової, я стараюся усім своїм єством опікуватися паствою дорученою мені тут у діаспорі. Частково мені та Українській Православній Церкві США (УПЦ США) у цьому допомагає церковна крамниця “Риза”, де ми неодноразово замовляємо архієрейські, священичі, дияконські, церковні та інші ризи, особливо з українською вишивкою. У 2018 році, коли УПЦ США святкувала своє 100-ліття, церковна крамниця “Риза” пошила облачення для усього нашого духовенства та вівтарних прислужників.

Церковні ризи є невід’ємною атрибутикою у служінні Богу i про їхню важливість говорить уривок з молитви: “Господи Боже Вседержителю! … Ти дав повеління рабу Твоєму Мойсею, щоб були ризи архієрейські, ієрейські i левирські та інші різні прикраси на благоліпність святилища i вівтаря Твого …” (Требник II, Чин благословення i освячення риз).

Кожен з нас по своєму несе своє служіння Богу: я — проповідуючи Слово Боже, а церковна крамниця “Риза” — виготовляючи церковні ризи та інші речі, за що я їм особисто вдячний.

Бажаю керівництву та працівникам крамниці “Риза” ycпixy, процвітання та Божого благословення у нелегкій праці на славу Його святого іменні.

Димитрій
митрополит Львівський і Сокальський

18 травня 2011 року митрополит Львівський і Сокальський Димитрій у співслужінні намісника Свято-Іоано-Злотоустівського монастиря ієромонаха Юліана(Гатали) очолив чин освячення нових приміщень та вишивального обладнання майстерні “Риза”. У своєму вітальному слові до працівників швейно-вишивальної майстерні Владика наголосив на відповідальності їхньої праці, “адже ми завжди дякуємо тим, хто звершує будівництво храмів, так само повинні бути вдячні тим, хто ці храми прикрашає виготовленням церковного одягу для священнослужителів, прикрашає престоли, тетраподи, ікони різноманітними вишиттями”, – сказав митрополит Димитрій.

Філарет
Митрополит Львівський і Галицький

Приїхавши служити і працювати єпископом до Львова з радістю дізнався, що у Львові знаходиться виробництво під торговою маркою “Риза”, яке спеціалізується на пошитті церковного одягу та атрибутики.
В моєму житті довелось створювати різні майстерні по пошиттю церковного одягу й працювати в напрямку церковного мистецтва. На протязі цього часу довелось познайомитись з кравцями різних поколінь та поглядів, які віддавали всю свою творчість та внутрішнє почуття церковній пишності.
Відвідавши цю пошивну, в мене склалося позитивне враження від людей, які працюють в цій майстерні, створюючи нову та зберігаючи стару традиції церковного одягу.
Буду радий співпрацювати з керівником Владом Фомкіним, який є не тільки бізнесменом, а й творчою людиною, що прагне створювати церковну красу.
Господь хай надасть свою благодать, а разом й творчість всім, хто створює Церковне благолепіє.

Написати відгук